Лісорозведення та лісовідновлення

ДП КЛАВДІЄВСЬКА ЛНДС  Напрями  Лісорозведення та лісовідновлення

Створення постійної лісонасінної бази на генетико-селекційній основі

Для забезпечення лісокультурного виробництва високоякісним посівним (садивним) матеріалом з цінними спадковими властивостями, згідно схем та рекомендацій ДП "Київської лісової науково-дослідної станції"  восени 2016 року у ДП "Клавдієвський лісгосп" створена клоново-насіннєва плантація сосни звичайної у Здвижівському лісництві на площі 2,9 га з розміщенням 5х10м (200 шт. на 1 га).  Плантація створена із  щепленого посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, вирощеного в умовах закритого ґрунту ДП "Київська ЛНДС" .

ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ ТА ЛІСОРОЗВЕДЕННЯ

Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево- це без перебільшення, цінний вклад у зелену скарбницю Київщини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюється вона не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор, який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я.
Першочерговим за своєю значимістю й актуальністю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень, покращення іх якісного складу і продуктивності.
 За 10 попередніх років лісівниками нашого лісгоспу створено 2236 га лісових культур ( в т.ч. у 2016 році – 254 га).
Також створено 60 га лісових культур на землях, не придатних для ведення сільського господарства: 2002 рік – 20 га, 2004 рік – 20га, 2006 рік – 20 га. Головною лісоутворюючою породою – є сосна звичайна.
Щорічно проводиться доповнення лісових культур на площі 180-200га. Догляд за лісовими культурами  проводиться на площі 800 га.
З метою отримання лісового насіння з цінними спадковими властивостями, яке є запорукою створення високопродуктивних насаджень, збір їх проводиться на постійних лісонасінневих плантаціях, постійних лісонасінневих ділянках,  з плюсових дерев, а також за рахунок нормальних насаджень. Щорічно заготовляється до 5,0 тонн лісового насіння.
На базі лісгоспу створено 20,6 га  постійних лісонасінневих плантацій,  та 24.3 га постійних лісонасінневих ділянок, визначено 28 плюсових дерев, вт.ч.дуба звичайного- 23 шт, сосни звичайної- 5шт, які занесені до державного реєстру.
Згідно Державної програми «Ліси України» на період 2002-2015рр. з метою переведення лісового насінництва на елітну основу у 2013-2015 рр. під керівництвом ДП «Київська лісова науково-дослідна станція»створено родинну плантацію дуба звичайного  на площі 5 га.
В розсадниках та коробах лісгоспу вирощується  до 3 млн.штук сіянців деревних та чагарникових порід, з них сосна звичайна – 2,5 млн.штук. Це повністю забезпечує власні потреби господарства.
Для реалізації на озеленення щорічно вирощується близького 5-10 тис.шт. саджанців деревних і чагарникових порід.У всіх лісництвах функціонують теплиці, парники по вирощуванню саджанців зеленим живцюванням. Щорічно в середньому вкорінюється 5-10 тис.шт зелених живців: ялини, туї, ялівці, самшит та ін.види декоративних порід.
Для збільшення виходу стандартних сіянців з одиниці площі та значного  зменшення їх собівартості в лісництвах лісгоспу закладено 1000м2 коробів для вирощування сіянців сосни в контрольованому середовищі.