Охорона та захист від пожеж

ДП КЛАВДІЄВСЬКА ЛНДС  Напрями  Охорона і захист лісів   Охорона та захист від пожеж

Охорона та захист лісів на території ДП "Клавдієвське лісове господарство"  здійснюється шляхом комплексних заходів, спрямованих на збереження їх від пожеж, незаконних рубок, пошкодження та іншого впливу, захист від шкідників і хвороб.
Загроза виникнення лісових пожеж зростає у зв‘язку із збільшенням кількості відвідувачів з метою відпочинку, розпалювання вогнищ. Неповністю погашені, або й просто залишені багаття часто стають причиною пожеж, здатних знищити десятки й сотні гектарів лісу, молодих і зрілих насаджень, завдати непоправної шкоди місцевій флорі та фауні.
Тому для ефективної охорони лісу від пожеж працівниками лісового господарства проводиться активна профілактично-попереджувальна робота серед населення та молоді, а у разі загорань чи пожеж – гасіння згідно розроблених та затверджених мобілізаційних планів з їх ліквідації.
Протягом останніх п’яти років на підприємстві було встановлено три вежі та три  системи протипожежного відеонагляду для оперативного виявлення  та локалізації осередків пожеж.
На сьогоднішній день проведено модернізацію відеоспостережних веж та встановлення додаткової камери. Камери відеоспостереження обертаються на 360 градусів навколо своєї осі і мають огляд до тридцяти кілометрів. Пожежні спостерігачі  відстежують інформацію на моніторі. При виявленні осередку займання, дані надходять на навігатор для ознайомлення пожежної команди про місце знаходження пожежі  з метою  оперативного реагування та ліквідації вогню.

Оперативна інформація про загоряння в лісових масивах і хід їх ліквідації

Плани

  • Таблиця.pdfПлан протипожежних та лісозахисних робіт по ДП “Клавдієвський лісгосп” на 2016 рік

Мінполоси